Historie firmy wemoto.cz

O nás

Kulaté logo wemoto.cz

wemoto.cz - Nejširší sortiment náhradních dílů v České republice a na Slovensku

World's End Motorcycles bylo založeno v roce 1978 pro pokrytí servisních potřeb Londýnských kurýrních společností. Původní sídlo bylo v městské části World's End, v Londýnské čtvrti Chelsea. Další působení naši společnost zavedlo do čtvrti Hammersmith, kde jsme v roce 1994 zahájili neoficiální import motocyklů z Japonska (takzvaný "šedý import" - motocykly určené pro Japonský trh). Asi nejvýznamnější byl import motocyklů Honda CB-1, Honda Bros a Yamaha Serrow. Na přelomu milénia přišlo mnoho změn v motocyklovém sektoru a ani World's End Motorcycles nezůstaly výjimkou. Začali jsme se zaměřovat hlavně na náhradní díly. Zpočátku pouze pro importované motocykly, ale velmi rychle jsme expandovali směrem k dalším modelům, neboť poptávka po levných a kvalitních náhradních dílech rostla. Hlavním cílem se stal internet, kde jsme velmi brzy vytvořili místo, kde je možné jednoduše nakoupit nepřeberné množství náhradních dílů na nespočet motocyklů. Na základě úspěchu bylo rozhodnuto o přemístění firmy do příjemnějšího prostředí na jižním pobřeží Velké Británie, a Hove v hrabství East Sussex se stal naším novým domovem.

V červenci 2007 jsme přerostli skladové možnosti našich několika garáží v Hove a opět jsme přesunuli naše kanceláře, sklady i obchod do našeho nynějšího působiště. Tentokrát jsme se posunuli pouze o asi sedm kilometrů podél pobřeží směrem na západ do průmyslové zóny Grange Industrial Estate v Southwick, hrabství West Sussex. Na začátku roku 2009 jsme zde získali i druhou skladovou jednotku, abychom měli kde uskladnit náš rozrůstající se sortiment. Zde také vznikla základna sesterské velkoobchodní společnosti World'End Motorcycles Distribution (WMD)

Na podzim 2009 jsme měli skladem přes 25000 různých položek a na našem systému přes 136000 náhradních dílů pro více než 375000 aplikací. Hodnota skladových zásob byla téměř jeden milion Britských liber. Investice, která byla nezbytná, abychom mohli splnit požadavky našich zákazníků rychleji a efektivněji, než kdokoli jiný. Důkazem pro nás je více než 80% zákazníků, kteří se k nám vracejí. Každý den přidáváme do naší databáze asi 1000 položek, abychom zajistili co nejširší výběr za pokud možno nejlepší ceny.

Kromě naší široké nabídky produktů, Vám také nabízíme jeden z nejlepších zákaznických servisů v motocyklovém průmyslu. Na naší centrále ve Velké Británii pracuje silný tým 30 zaměstnanců, kteří mají vynikající znalosti a nadšení pro motocykly. Všichni naši zaměstnanci se také snaží zajistit výborné služby, rychle a bez problémů, a vždy se snaží, aby váš milovaný stroj strávil mimo silnici co nejkratší dobu.

Za dobu svého působení se společnost značně rozrostla a nyní Wemoto zasílá náhradní díly zákazníkům po celém světě. Otevřeli jsme také nové pobočky v České republice, Francii, Itálii, Polsku, Austrálii, Španělsku a Belgii. Pobočka v České republice byla založena v roce 2011 bývalým zaměstnancem britské centrály. Od té doby se rozrostla o další členy týmu, kteří se Vám každý den snaží poskytnout co nejlepší služby. Na telefonu a emailu Vám rádi poradí naši techničtí pracovníci, po zakoupení zboží je objednávka předána skladu, kde je zboží nahledáno, zabaleno a předáno dopravci. Také se snažíme neustále přidávat nové díly do naší nabídky, doplňovat a překládat informace o zboží do českého jazyka. Všichni ve wemoto.cz jsme vášniví motorkáři a každý z nás se zajímá o různá odvětví motocyklového sportu.

Created with Sketch.
Zpět