!!! UPOZORNĚNÍ PRO ZÁKAZNÍKY !!!

Vážení zákazníci,
na základě vládních opatření jsme nuceni omezit naše služby pouze na výdej předem objednaného zboží. Objednávat můžete na eshopu, emailem nebo telefonicky.
Děkujeme, že tato omezení respektujete.

Vaše wemoto.cz


Žárovky 12V
12v headlight bulb
Žárovky do hlavních světlometů 12V
12v stop light bulb
Žárovky do zadního světla 12V
12v indicator bulb
Žárovky do blinkrů 12V
12v instrument bulb
Žárovky do budíků 12V
12v spot light bulb
Žárovky do bodových světel 12V

Žárovky 6V
6v headlight bulb
Žárovky do hlavních světlometů 6V
6v indicator bulb
Žárovky do blinkrů 6V
6v instrument bulb
Žárovky do budíků 6V
6v stop light bulb
Žárovky do zadního světla 6V

Informace o žárovkách

  • 6 nebo 12 Voltů- Velká většina motocyklů od sedmdesátých let používala 12 voltový systém. Od osmdesátých let byl 6 voltový systém neobvyklý. Používal se jen u malých kubatur a off-roadových motocyklů. Žárovky jsou obvykle označeny napětím a výkonem.
  • Hlavní světlomety- Na velmi starých motocyklech bylo světlo poháněno acetylenovým plynem. Elektricky poháněné světlomety nebyly běžné až do dvacátých let. Prvně byla halogenová žárovka použita v šedesátých letech, ale běžně se začala používat až v 80 letech.
  • Standardní žárovky- Jsou nejběžnější, elektrický proud prochází tenoučkým vláknem, zahřívá ho a produkuje tak světlo. Uzavřená skleněná žárovka brání tomu, aby kyslík obsažený ve vzduchu přišel do styku s horkým vláknem, protože ten by se oxidací zničil.
  • LED žárovky- LED žárovky jsou stále více využívány pro signalizační funkce, jako jsou parkovací světla, brzdová světla a blinkry, také pro denní svícení. Při tomto použití nabízejí značné výhody oproti žárovkám s vlákny. Patří mezi ně nízká spotřeba energie, dlouhá životnost a odolnost proti vibracím.