Vzduchové filtry Simota Performance


Simota logo

Simota - vzduchové filtry, které vyperete a znovu použijete

Společnost Simota byla založena v roce 1991 jedním velmi nadšeným inženýrem. Od té doby rozšiřuje tým zkušených specialistů, kteří každý nový design filtru testují pomocí nejlepších přístrojů (například MAHA LPS3000), aby poskytl co nejlepší výkon.

Proudění vzduchu je jedním z hlavních faktorů pro rozvinutí výkonového potenciálu motocyklu. Filtry Simota nabízejí vysokou propustnost vzduchu, jsou pratelné a znovu použitelné. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů - lehkého rámu a několika vrstev bavlněné látky chráněné kovovou síťkou. Výrobce dává záruku na ujetí minimálně 100 000 km.

Porovnání s filtry jednoho z předních výrobců pratelných vzduchových filtrů také dopadlo výrazně lépe pro filtry Simota. Konkurence nabízí zvýšení výkonu motocyklu až o 4 koně, ale testování ukázalo, že s filtrem Simota lze dosáhnout ještě lepších výsledků. Například motocykl Honda CB400 měl výkon až o 7,2 koně větší než s originálním filtrem.


Filtrace

Filtry Simota používají několik vrstev naolejované bavlny, která poskytuje výbornou filtraci a zároveň propustnost vzduchu.

Simota Air Filter

Papírové filtry spoléhají na miniaturní dírky ve struktuře papíru, které propouští vzduch, ale nikoli nečistoty. To sice poskytuje velmi dobrou filtraci, ale ne propustnost vzduchu. Navíc čím více nečistot se zachytí, tím více blokují průchod vzduchu. Simota filtry zachytávají částice na lepkavé nitě bavlny a není tak blokována průchodnost vzduchu, dokud není filtr opravdu velmi znečistěn.

Pěnové filtry používají olej stejným způsobem, ale měkký pěnový materiál je náchylný k deformacím, které mohou vytlačit zachycené částice a pustit je dál do motoru. Bavlna ve filtrech Simota je uchycena pomocí pozinkované ocelové mřížky, která zabraňuje nejenom deformaci, ale také její skládaná konstrukce zvyšuje povrchovou plochu až o 20% oproti mnoha originálním filtrům. To také zlepšuje filtraci i průchod vzduchu.


Rám

Dobré proudění vzduchu a filtraci nelze využít, pokud by filtr nevydržel vibrace a další vlivy vycházející z použití na motocyklu. Rám filtru je proto vyroben ze silné, ale lehké pryže EPDM. Tento materiál se vyznačuje velkou odolností proti stárnutí, teplu a UV záření. Je lehký a tak jsou Simota filtry až o 39% lehčí něž originály a dokáží odolat teplotám od -30° až do 140°C. Ocelová mřížka je dostatečně silná, aby odolala deformaci tlakem nasávaného vzduchu a také vydržela mnoho praní, čištění a olejování.

Simota Air Filters

Podívejte se, jestli máme filtr Simota pro váš model.