!!! UPOZORNĚNÍ PRO ZÁKAZNÍKY !!!

Vážení zákazníci,
na základě vládních opatření jsme nuceni omezit naše služby pouze na výdej předem objednaného zboží. Objednávat můžete na eshopu, emailem nebo telefonicky.
Děkujeme, že tato omezení respektujete.

Vaše wemoto.cz

Informace k ložiskům do kol

Těsněná ložiska do kol

Těsněná ložiska do kol

Všechna ložiska do kol, která dodáváme jsou specifikace 2RS - DDU.

Ložiska jsou oboustranně těsněná a předem namazaná pro zvýšenou ochranu proti nečistotám a vniknutím vody. Jsou vyrobena z vysoce pevnostní AISI 52100 chromované oceli a splňují normy ABEC 1 pro rozměrovou přesnost a C3 pro radiální vůli. Ložiska se také elektronicky testují dle standardu ANSI / AFBMA 13-1987 na vibrace a hlučnost.Péče a údržba

Přestože jsou ložiska vystavena vysoké zátěži, obvykle vydrží dlouhou dobu. Jejich selhání je většinou způsobeno nesprávnou montáží. Ale, například u motocyklů s vysokým nájezdem kilometrů a motokrosových motocyklů, které jsou vystaveny nepříznivým podmínkám, je třeba ložiska vyměnit dříve.

Skřípání, podivné zvuky, nebo trhavý pohyb při otáčení kola, jsou první známky toho, že ložiska potřebují výměnu. Je proto důležité identifikovat tyto první příznaky co nejdříve, aby nedošlo k dalšímu poškození ostatních částí motocyklu.