UPOZORNĚNÍ PRO ZÁKAZNÍKY

Vážení zákazníci,
vzhledem ke změně nařízení vlády budeme umožňovat vyzvednutí objednávek na pobočce pouze po objednání předem přes e-shop, telefonicky nebo e-mailem. Při doručování balíků nepřijímá přepravce Geis Parcel platby v hotovosti, je možná pouze platba kartou. Zavřená jsou také všechna výdejní místa Geis Point a ani není možné si zásilku vyzvednout na depu.
Pokud byste měli zájem o platbu převodem, kontaktujte nás telefonicky nebo emailem.
Dodací doba zásilek na Slovensko se prodlužuje v důsledku front na hraničních přechodech.
Děkujeme za pochopení.
Tým Wemoto.cz

Pokud spojka prokluzuje, dochází k unášení, trhavým pohybům, převodovka vydává neobvyklé zvuky, těžko se zařazují rychlosti nebo neutrál, může to znamenat, že je na čase podívat se na spojku zblízka.

Problém může způsobovat například nesprávně seřízená spojka, příliš opotřebované lamely, nesprávná specifikace nebo množství oleje, nesprávně napnuté lanko nebo stav hydraulické kapaliny u hydraulicky ovládané spojky.

Vždy zkontrolujte, že Vaše lamely a pružiny mají správné parametry. Změřte výšku sloupku všech lamel naskládaných na sebe a délky pružin. Limitní hodnoty naleznete v servisním manuálu.

Montáž třecích lamel

Nejčastěji vyměňovaný díl spojky jsou třecí lamely. Většina z nich vyžaduje před instalací namočit přes noc do olejové lázně.

Pokud jste nedosáhli při výměně třecích lamel doporučené výšky sloupku lamel, bude také nutné vyměnit ocelové lamely, které budou pravděpodobně opotřebované. Nabízíme pouze kvalitní ocelové lamely, které vydrží déle a lépe odolávají opotřebení než hliníkové lamely.

Montáž spojkových pružin

Je doporučeno vyměnit spojkové pružiny s každou výměnou spojkových lamel. Původní spojkové pružiny mohou být poškozeny v důsledku přehřátí. Je lepší je vyměnit, když už máme spojku otevřenou. Nejsou nijak drahé a ušetříte čas, protože nebudete muset spojku znovu rozebírat. Zesílené pružiny zlepšují přítlak a omezují prokluzování spojky, ale je třeba počítat s tužším chodem spojkové páčky. Ujistěte se, že jste spokojeni s chodem a novým nastavením spojky a páčka jde zmáčknou s minimálním úsilím.

Gecko Clutch
Spojkové sady

Nabízíme korkové nebo kevlarové třecí lamely, ocelové spojkové lamely a spojkové pružiny. Všechny sady jsou dodávány pro různé modely podle originálních specifikací a mohou být použity s originálním spojkovým košem i dalšími komponenty.

Wemoto doporučuje spojkové sady Gecko pro jejich skvělou kvalitu a dobrou cenu.