UPOZORNĚNÍ PRO ZÁKAZNÍKY!

Vážení zákazníci,
ode dneška (pondělí, 26.10.) funguje odesílání balíčků a osobní odběr bez jakýchkoli omezení. Těšíme se na Vaši návštěvu a Vaše objednávky.

Sym XS 125 K 14 Řetěz DID VX Heavy Duty X-kroužek - spojka sponová [AB6081]

Na obrázku dole je/jsou Řetěz DID VX Heavy Duty X-kroužek - spojka sponová. Na našich stránkách najdete tisíce dalších náhradních dílů za velmi příznivé ceny.

Sym XS 125 K 14 Řetěz DID VX Heavy Duty X-kroužek - spojka sponová
Oddělovač

DID Chain Links

FJ Press-Fit Connecting Link

A clip-type connecting link with a light press-fit construction which gives higher fatigue strength than a slip-fit link while still retaining much of the convenience. It requires more pressure to fit than a slip-fit link, but can still be fitted with a pair of pliers as opposed to special riveting tools required for a rivet link.
No spring link can attain the strength of a rivet link and the FJ spring link has approximately 65% strength of the other links in the chain. However where a rivet link is not feasible then a press-fit link may be used.

DID highly recommends that where possible, a rivet link should be used for any sealed (O-Ring or X-Ring) chains.

Press-fit side plates must be pressed on with long-handled, adjustable pliers. Do not attempt to hammer the side plate into position: this can cause stress to the connecting link and cause it to break while in use.

Oddělovač

Všechny ceny jsou v Koruny (CZK) včetně DPH 21%. Pro objednávky odesílané mimo EU bude DPH odečteno u pokladny.

Oddělovač

Koupit nyní

Označení součástky Cena Množství  
Řetěz DID VX Heavy Duty X-kroužek - spojka sponová [AB6081]
147.70   
Oddělovač
Oddělovač