Harley Davidson FLHR 1450 Road King 05 Čistící sada na vzduchové filtry Simota [AD1044]

Na obrázku dole je/jsou Čistící sada na vzduchové filtry Simota. Na našich stránkách najdete tisíce dalších náhradních dílů za velmi příznivé ceny.

Harley Davidson FLHR 1450 Road King 05 Čistící sada na vzduchové filtry Simota
Oddělovač
Simota Logo

Simota - vzduchové filtry, které vyperete a znovu použijete

Engineered to breathe like never before

Společnost Simota byla založena v roce 1991 jedním velmi nadšeným inženýrem. Od té doby rozšiřuje tým zkušených specialistů, kteří každý nový design filtru testují pomocí nejlepších přístrojů (například MAHA LPS3000), aby poskytl co nejlepší výkon.

Proudění vzduchu je jedním z hlavních faktorů pro rozvinutí výkonového potenciálu motocyklu. Filtry Simota nabízejí vysokou propustnost vzduchu, jsou pratelné a znovu použitelné. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů - lehkého rámu a několika vrstev bavlněné látky chráněné kovovou síťkou. Výrobce dává záruku na ujetí minimálně 100 000 km.

Porovnání s filtry jednoho z předních výrobců pratelných vzduchových filtrů také dopadlo výrazně lépe pro filtry Simota. Konkurence nabízí zvýšení výkonu motocyklu až o 4 koně, ale testování ukázalo, že s filtrem Simota lze dosáhnout ještě lepších výsledků. Například motocykl Honda CB400 měl výkon až o 7,2 koně větší než s originálním filtrem.


Close up of Simota cotton mesh

Filtrace

Filtry Simota používají několik vrstev naolejované bavlny, která poskytuje výbornou filtraci a zároveň propustnost vzduchu.

Papírové filtry spoléhají na miniaturní dírky ve struktuře papíru, které propouští vzduch, ale nikoli nečistoty. To sice poskytuje velmi dobrou filtraci, ale ne propustnost vzduchu. Navíc čím více nečistot se zachytí, tím více blokují průchod vzduchu. Simota filtry zachytávají částice na lepkavé nitě bavlny a není tak blokována průchodnost vzduchu, dokud není filtr opravdu velmi znečistěn.

Pěnové filtry používají olej stejným způsobem, ale měkký pěnový materiál je náchylný k deformacím, které mohou vytlačit zachycené částice a pustit je dál do motoru. Bavlna ve filtrech Simota je uchycena pomocí pozinkované ocelové mřížky, která zabraňuje nejenom deformaci, ale také její skládaná konstrukce zvyšuje povrchovou plochu až o 20% oproti mnoha originálním filtrům. To také zlepšuje filtraci i průchod vzduchu.

Rám

Clost up of Simota polyurethane frame

Dobré proudění vzduchu a filtraci nelze využít, pokud by filtr nevydržel vibrace a další vlivy vycházející z použití na motocyklu. Rám filtru je proto vyroben ze silné, ale lehké pryže EPDM. Tento materiál se vyznačuje velkou odolností proti stárnutí, teplu a UV záření. Je lehký a tak jsou Simota filtry až o 39% lehčí něž originály a dokáží odolat teplotám od -30° až do 140°C. Ocelová mřížka je dostatečně silná, aby odolala deformaci tlakem nasávaného vzduchu a také vydržela mnoho praní, čištění a olejování.Související produkty

Čistící sada filtrů Simota
Tato sada obsahuje vše potřebné pro údržbu filtrů Simota. Údržbu je vhodné provádět každých cca 5000 km.
Simota Service Kit
Oddělovač

Všechny ceny jsou v Koruny (CZK) včetně DPH 21%. Pro objednávky odesílané mimo EU bude DPH odečteno u pokladny.

Oddělovač

Koupit nyní

Označení součástky Cena Množství  
Čistící sada na vzduchové filtry Simota [AD1044]
617.10   
Oddělovač
Oddělovač